| Georgiana1620 a întrebat:

Salut. Stie cineva care sunt pasii care trebuie trecuti la viza medicala pentru scoala de agentie de politie?

Răspuns Câştigător
| elemonis a răspuns:

Buna.
Poti cauta informatia pe site-ul oficial al scolii.
Trebuie doar sa ai timp si rabdare sa cauti informatiile.
Am incercat sa caut, dar nu stiu cu exactitate institutia unde vrei sa dai admitere(numele ei/oras etc).

1 răspuns:
| catalin09023 a răspuns:

Salut,

Succes pe mai departe!

Pasii sunt urmatorii:
1. Dupa afisarea rezultatelor provizorii dupa contestatii, IPJ-ul tau va lua legatura cu tine. (Fie prin intermediul site-ului, fie telefonic)
2. IPJ-ul te va anunta cand trebuie sa mergi sa iti deschizi fisa medicala.
3. Vei avea parte de un consult la IPJ.
4. Dupa finalizarea consultului si daca rezultatul este unul pozitiv vei fi programat la unul din centrele zonale.
5. Mergi la centrul tau zonal la data la care esti programat si efectuezi analizele.
6. Primesti aviz APT/INAPT.

Mult succes! Ne vedem in scoala.