| mirceatulbure a întrebat:

Salut.
Sunt clasa a 8 a si mi-as dori sa dau la un liceu militar. Am discutat cu mai multe persoane pe tema asta, unii zic ca e misto altii spun ca imi voi pierde 4 ani frumosi pe nimic.
Vreau acum si parerea voastra si anume avantajele liceului militar si dezavantajele lui.
Eu ma gandeam ca ma va pregati cumva pentru ce voi face dupa liceu (Politist adica)
Precizez ca sunt din Bucuresti (asta daca are vreo importanta)

3 răspunsuri:
| Liviu a răspuns:

Pana acolo mai e mult. Poate nici numai vei dori sa devi politist, poate te schimbi, medic, sau poate profesor, sau mai stiu eu ce.

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Te va pregăti în mod sigur. Pierderea anilor, și frunumsețea acestor ani e discutabilă.

| ancaval a răspuns:

Mergi unde simți tu că trebuie.
De ce să asculți pe omul care te descurajează?