| LEONARD199000 a întrebat:

Salut,sunt elev in clasa a XII-a la un liceu sportiv, am 18 ani!
Dupa absolvirea liceului doresc sa urmez catedra de meteorologie din cadrul facultaii de geografie din Bucuresti! Vreau sa-mi spuneti daca voi avea avantaje de pe urma aceste scoli, pe ce perioada se intnde (..ani)
Sa-mi mai spuneti va rog foarte mult ce note trebuie sa ai la Bac-alaureat pt a intra.
Va multumesc anticipat
Pt un raspuns sincer si bun,

1 răspuns:
| Dugalle a răspuns:

Doamne, uita-te la admisii de anul trecut si vezi cam cu ce medii se intra.

Ce avantaj crezi ca ai daca ai facut sportul si te duci la geografie respectiv meteo sau nu am inteles intrebarea ca nu imi dau seama despre ce e vorba prin scoala aia.

Perioada? Vezi tot pe site-ul facultatii.