| Edww a întrebat:

Salut, tocmai am luat BAC-ul cu media 6, 81 si nu am nici cea mai mica idee la ce facultate sa merg, imi puteti da cateva sugestii pe care sa le iau in calcul? Cateva facultati si profile care sa nu fie facute degeaba

9 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

La Constructii, cu media asta.

| Violleta2022 a răspuns:

Cu media 6 ....doar la constructii sau agricultura!

| Frank51 a răspuns:

Teologie, ai văzut cât îți ia un preot pe un botez sau pe o înmormântare? Sau stomatolog.

| johnnny123 a răspuns:

Dacă subiectul "facultate" te-a interesat atât de puțin încât nu știi nici până la ora asta unde vrei să dai, cu ce te vor ajuta sugestiile unor necunoscuți care nu știu nimic despre tine, despre preferințele și înclinațiile tale?

| 120bulevard a răspuns:

La universitatea Ovidius sa te duci, daca ai banu la tine si poti platii taxa pe an e nemaipomenit, alege facultatea care te pasioneaza cel mai mult nu o fa degeaba.

| Smmo a răspuns:

Pai ce te atrage ca meserie, ce iti place sa faci? La ce ai invatat mai bine (nu ca nota, ci ce ti s-a parut mai simplu si a intrat mai usor in cap).

| Edww explică (pentru Smmo):

Eu ma gandeam sa merg la USAMV la Agronomie sau Medicina Veterinara dar mai astept si alte propuneri

| cruceLaGatDunhillLaBot a răspuns:

Nu-i baga in seama pe mosnegii astia cocliti care te iau la misto si-ti zic sa te duci la constructii sau pelemeu. Eu personal cunosc o persoana care a luat 6 si ceva in bac si care a terminat facultatea de informatica, acum castiga peste 8 mii de euro pe luna de acasa si-l doare la banana, crezi ca pe ala il mai intereseaza cat a luat in bac din moment ce ia peste 8 mii de euro pe luna? laughing asta cu nota din bac este doar o ambitie si un motiv de lauda prosteasca comunista, da frate unde vrei tu si unde iti place si trage ca sa o termini, nu te lua dupa gura lumii.

| marcela290 a răspuns:

Dimitrie Cantemir