| Anonim1447799 a întrebat:

Vreau sa îmi spuneti câteva facultăți de viitor, care sa nu fie făcute degeaba. Vreau sa devin ceva, nu doar sa fac o facultate sa fie făcută! Am fost pe filo

4 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Invata o meserie rara si bine platita!
Nu degeaba exista proverbul: "Meserie = bratara de aur".
Sunt cateva meserii tot mai bine platite, fiindca nu sunt suficienti specialisti:
- tamplar de mobila de lemn (mobila stil)
- sudori speciali
- lacatusi si tinichigii ornamentali
- etc.
In general, ORICE meserie este bine platita, care nu se poate face robotizat (doar manual), sunt putini meseriasi care se pricep sa faca bine comenzile unicat (sau de serie mica), dorita de clienti care dispun de bani multi.winking

| Anonim1447799 explică (pentru Bula):

Din păcate sunt fata

| Bula a răspuns (pentru Anonim1447799):

Cunosc fete care au lucrat in tamplarie, dar si ca sudorite, metalurgiste etc. si au fost chiar artiste in meserie (avand mainile indemanatice).
O meserie RARA te face sa devii artist, daca o inveti si o practici bine, chiar daca esti fata!

suntserios
| suntserios a răspuns:

Informatica
medicina
constructii
arhitectura