| gardianuf a întrebat:

Am 17 ani si ma gandeam sa-mi caut un loc de munca pentru vara asta as vrea si eu niste sugestii precizez ca nu sunt calificat la nici un domeniu,

10 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Vezi și tu ofertele de aici: www.ejobs.ro
Pa, pa.

| Maxim96 a răspuns:

Chelner,constructie,vanzator

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna!
Te poti angaja la un fast-food de exemplu.
Te pup!

| Adrian_Cosmin_2001 a răspuns (pentru anonim_4396):

Salut si ce salariu pe luna?

| stroedaniel13 a răspuns:

Eu zic ca ar trebui sa iei in calcul si varianta unei metode de lucru la domiciliu. De cand internetul s-a dezvoltat atat de mult au aparut noi oportunitati. Un exemplu ar fi sa pornesti o mica afacere cu produse handmade (bineinteles daca iti place acest lucru sau te pasioneaza). Gasesti detalii aici: http://www.munca-la-domiciliu.com/afacere-cu-produse-handmade/

Daca nu iti face cu ochiul aceasta metoda atunci incearca alta. am vazut atat de multe pe site-ul respectiv...

| 0alafaranume0 a răspuns:

Cauta-ti un loc de munca undeva cu program 6 ore asa vei mai avea putin timp libersi pentru tine, diferenta dintre 6 si 8 crede-ma ca pentru cineva ca tine se va simti..de la fast food-food-uri pana la terase tot gasesti

| Sfatuitorul_6560 a răspuns:

Pliante sau poate ca barman, chelner, constructii sau ce stii tu sa faci.

| aconstedani a răspuns:

Oricum trebuie sa iei in calcul ca varsta legala pentru un contract de munca este de 16 ani (nu intru in detalii ce si cum). Dar trebuie sa te gandesti bine : Esti dispus sa petreci 8 ore (poate mai mult, ca e vara) la un job? Te vezi facand asta tot sezonul? Ai luat in calcul faptul ca patronii te exploateaza de te rup? Sunt niste intrebari la care tu de unul singur trebuie sa meditezi. Acum nu stiu, cel mai simplu ar fi sa distribuii pliante. Ca sa lucrezi la o terasa sau mai stiu o ca ce chelner pe unde o fi e putin mai complicat. Esti destul de mic si lumea cu siguranta va incerca sa te fure, strici ceva platesti, etc. La o spalatorie auto..., multa munca, bani putini, figuri mari. Aveam cateva cunostinte tot de varsta ta care lucrau intr-o sala de forta (mai exact faceau abonamente la oameni, incasari la cei care plateau cu ziua, vindeau apa, batoane, proteine etc.) Sa stii ca nu e usor, dar in acelasi timp te felicit pentru ca ai initiativa de a dori sa faci ceva! Succes!

| cristinadiana07 a răspuns:

Dar vai, ce bine ai ales categoria.

| hurim a răspuns:

Am Un Renault Laguna 2 TripTonic si ramane accelerata si nu se mai schimba vitezele ce are sau ce pot sa ii fac