| Λndrei a întrebat:

Salut TPU,
Am terminat liceul iar acum m-am înscris la Facultatea de Automatică și Calculatoare însă din păcate nu am reușit să intru aici.Am intrat totuși la Electronică și Telecomunicații; cum este această facultate? Ce pot să fac după ce o termin? Este o facultate bună?
Cât mai multe detalii contează!
Vă mulțumesc!

3 răspunsuri:
| yekto a răspuns:

Nu iti pot da detalii asa ca vb doar din auzite. si in telecomunicatii se poate castiga f bine. un inginer de telecomunicatii la Orange are un salar peste medie (cel putin asa mi-a zis si mie unul cu am tat de vb o data)

| Λndrei explică (pentru yekto):

Păi și cât ar însemna "peste medie"?

| yekto a răspuns (pentru Λndrei):

Habar n-am. poate iti pot spune altii