| andreicena2 a întrebat:

Cum se numește acea 'ramură' pe care sunt selectați ofițerii de poliție din Los Angeles (și nu numai din Los Angeles, din America). Adică, ofițerii care patrulează cu echipajul mobil (adică cu mașina) și răspund la cazuri, la '911'. Vreau să-mi spuneți cum se numește acea 'ramură' din America în care sunt incluși ofițerii menționați de către mine mai sus. Și în România, cum se numește acea 'ramură'? Se numește cumva OSP (Ordine și Siguranță Publică)?

2 răspunsuri:
| george232323 a răspuns:

In America cred ca e Police Departament (sau ceva de genu).Si in Romania cred ca e S.N.P.P.C (sau cum ai zis tu happy )

| Tbx69 a răspuns:

Da asa cred ca se numesc