| andreicena2 a întrebat:

Salut, TPU!

Ziceți-mi și mie vă rog, nu sunt lămurit cu o treabă. Ofițerii de poliție cei din America, Los Angeles, California poartă vestă anti-glonț pe dedesubtul uniformei? Ofițerii care patrulează. M-am uitat pe un site în care este inclus echipamentul poliției din Los Angeles. Printre echipamente se afla Tactical Vest. Tactical Vest este vesta anti-glonț? Poliția din Los Angeles poartă vestă antiglonț?

Răspuns Câştigător
| Eclipse a răspuns:

Normal ca poarta veste anti-glont, in America siguranta este pe primul loc.

5 răspunsuri:
| LDCCristi a răspuns:

Dap aia sunt bogati au bani.Nu ca Romania

| andreicena2 explică (pentru LDCCristi):

Ai foarte mare dreptate! Acolo în America salariile polițiștilor nu sunt confidențiale și nu există școală de subofițeri din cadrul poliției. Acolo nu sunt salariile confidențiale, acolo un ofițer gata ieșit din băncile academiei face în jur de 4 000 $. Pe când la noi în România nici măcar șeful poliției pe țară nu câștigă atâta.

| andreicena2 explică (pentru LDCCristi):

În plus, există doar academie acolo, nu există școală de agenți, de subofițeri. Există doar Academia De Poliție, ceea ce la noi foarte mulți sunt subofițeri. Este o prostie școala de agenți. La școala de subofițeri e ușor să intrii, în schimb la academie este greu să intri. Eu aș scoate școala de subofițeri, punctajul de trecere la academia de poliție l-aș scoate, în schimb tot academie de poliție să se cheme. La școala de subofițeri punctajul de trecere este de 64 de puncte, la academie este de nota 7, 00 sau 7, 50 parcă. Nu mai știu, să zicem 7, 50 (75 de puncte) 75+64=139 => 139:2=69,5 puncte. Dacă aș putea asta făceam, punctajul de trecere să fie la academie 69, 5 puncte și aș înlătura școala de subofițeri.

| AdrianFita a răspuns:

Sigur ca poarta.

| OnlineMediaVideo a răspuns:

Salut, nu ei nu poarta mereu vesta anti-glont! o folosesc doar in cazuri necesare, pe site-ul pe care tu te-ai uitat aveau veste in vanzare dar asta nu inseamna ca e obligatorie zi de zi!
Oricum din cate stiu eu trebuia sa de lega sa fie un accesoriu sa spunem asa pe care sa-l poarte zi de zi dar inca nu a intrat in viguare.

O zi buna!