| Davyd_Davy_1996 a întrebat:

M.am decis ca dupa ce implinesc 18 ani sa ma inrolez in armata, dar nu stiu care e cea mai buna, in Legiunea straina sau ca puscas marin. Si daca pot cum sa fac, vreau sa ma informez din timp si vreau sa ma pregatesc de pe acum. Va multumesc, dau funda!

5 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti total dezorientat...

nu au cum sa te pregatesti de pe acum, esti un COPIL care trebuie sa CREASCA NORMAL nu sa faca foame si alergari de 20 de km

legiunea straina... am vrut si eu,nu e ceea ce crezi tu, in legiunea straina trebuie sa stii franceza sa fii cel mai bun pe orice ramura, sa vezi bine sa nu ai probleme de sanatate, sa stii sa innoti la perfectie sa te scunfuzi sa sari cu parasuta sa marasaluiesti KM intregi.

sfatul meu e sa faci Armata Romana, e un bun inceput pentru tine si te va disciplina ok, chiar daca au metode cam vechi! Cu experienta asta vei putea merge in legiune sau sa fii ofiter de securitate pe vase de croaziera

p.s nu exista puscas marin, aia e in america si marea britanie, avem si noi forte speciale, dias spir etc

| Davyd_Davy_1996 explică (pentru anonim_4396):

Si nu as putea sa fac o armata in America?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Davyd_Davy_1996):

Nici o sansa, decat daca esti imigrant! iar sa emigrezi in sua....slabe sanse.

| Tarcea_Nicoleta_1979 a răspuns:

Depinde de alegerea ta.

| ANDREIhac a răspuns:

Sfatul meu este sa nu intri in armata deoarece este foarte periculos daca nu esti bine antrenat.