| annemarie2409 a întrebat:

..Mie îmi place sa desenez și inițial am dat in clasa a9-a pe arte și am picat cu o sutime.iar apoi am continuat un liceu pe secția filologie ...nu stiu ce sa fac sunt in clasa a11-a și ori sa ma transfer ori sa rămân la facultate pe arte? Am sanse?

5 răspunsuri:
| Emiilea a răspuns:

Buna! Daca vei merge la facultatea de arte, cred ca va fi dificil, deoarece tu nu ai mers pe acest profil. Daca vrei sa te transferi, iti sugerez stiintele sociale ( aici sunt si eu) e ca la filologie, insa dupa ce il termin poti sa alegi mai multe facultati decat la filo ( ex. Drept, Medicina...etc)
O zi frumoasa!

| annemarie2409 explică (pentru Emiilea):

Si pe arte nu ma mai pot baza deloc?

| Emiilea a răspuns (pentru annemarie2409):

Depinde de cunostiintele tale in acest domeniu.

| annemarie2409 explică (pentru Emiilea):

Am cunostinte foarte bune si desenez destul de bine...dar nu stiu ce sa fac

| Emiilea a răspuns (pentru annemarie2409):

Daca asta e visul tau, urmeaza-l.