| anonim_4396 a întrebat:

Vorbind la modul cel mai serios, ce afaceri considerati ca mai merg in Romania la ora actuala? Si ce afaceri ar fi la indemana cuiva cu salariu mediu? Nu ma refer la afaceri care sa te transorme in milionar ci una care sa iti mareasca putin veniturile lunare. Considerati ca este mai bine sa lucrezi pentru altii sau sa iti incerci norocul pe piata business-ului din Romania?

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Daca stii bine o meserie, atunci cel mai bine este sa lucrezi pentru TINE.
Daca muncesti pentru un angajator, el va face profit din munca si stiinta ta, in locul tau.

| cristimihailov a răspuns:

Un nene in varsta si bogat spunea ca daca nu faci bani si cand dormi o sa muncesti toata viata.

| Eireann a răspuns:

Sa intrii in afaceri acum imi pare o alegere foarte riscanta. O mare parte din afacerile care mergeau ok au fost paralizate de covid, puterea de cumparate a scazut si oamenii dispusi sa investeasca sunt din ce in ce mai putini. Deocamdata daca ai un venit cat de cat sigur eu zic sa te tii de el si sa vezi cum e cand se linistesc apele. Asta cu muncitul pentru altii e cu dus si intots. Da, altii culeg roadele muncii tale daaar la sfarsitul programului e gata, nu mai ai treaba pana in ziua urmatoate.