| Nikolaus a întrebat:

Vreau sa devin neurochirurg. De cativa ani ma tot gandesc la asta si acum am ajuns in clasa a 8-a.Care este "drumul" inspre a deveni un neurochirurg? Stiu ca mi-a explicat o data un profesor in clasa a 7-a dar am cam uitat. Parca erau 7 ani facultatea inca n ani pentru specialitate, 7 ani rezidențiatul, inca 5 masteratul parca... Poate ma ajutați voi. Apropo, ce profil trebuie sa urmez la liceu? Mate-info mi se pare cam inutil. Adica informatica nu cred ca te ajuta deloc in aceasta cale. Tata se gandea la bio-chimie. Merci.

Răspuns Câştigător
| GoldandSilver a răspuns:

La stiinte ale naturii trebuie sa mergi la liceu si sa faci facultatea de medicina. Funda?

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Liceul sanitar ca sa-ti fie mai usor sa asimilezi notiunile. In rest, da, multi ani de studiu.

| Nikolaus explică (pentru anonim_4396):

Nu esti deloc pe subiect. Esti | |. Nu am un liceu de asta in oraș. Alte răspunsuri pe subiect?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Nikolaus):

Si de unde sa stiu eu sau oricine altcineva ce licee ai tu in oras? Asa ca, mai usor cu reprosurile si jignirile! Da indicatii complete daca vrei un sfat competent. Si, ma intreb daca il meriti.

| Nikolaus explică:

In primul rand nu te-am jignit chiar deloc. Nu cred ca stii ce inseamna a fi jignit. In al doilea rand ai văzut ce frumos a fost pe subiect goldand? Stiinte ale naturii si facultatea de medicina. Si erau informații corecte. Am intrebat profilul nu liceul. Te rog nu da reply la ce am scris ca nu se merita.