| CASTRAVETE112 a întrebat:

Salutare.
Sunt in clasa 10-a si vreau sa dau la medicina dentara la UMF Cluj.
Vreau sa ma apuc de invatat pentru admitere. E destul de devreme dar vreau sa invat putin cu putin ca sa nu fiu atunci constrans.
Imi puteti spune de unde pot gasi carti sau material?
La biologie si chimie dau, nu?

Răspuns Câştigător
| alex15ccc a răspuns:

Salut! pregatirea pentru medicina incepe din clasa a10a, deci nu este prea devreme, mai ales ca la cluj este examen greu si concurenta.

materia consta in corintul de a 11a (anatomie) si 3 carti de chimie anorganica si organica. (clasa 9, 10 si 11): http://www.umfcluj.ro/......e_2016.pdf

Cartile le cumperi din librarie sau le comanzi de pe net (cred ca se gasesc si in format pdf pe net).
Dupa ce ai invatat si lucrat anatomia si chimia din astea o sa treci la culegeri mai complexe de chimie si diverse compendii/tratate si atlase de anatomie si fiziologie (trebuie sa vorbesti cu un profesor pentru astea, eventual din cluj).

Si eu vreau sa dau tot la cluj. poate nimerim in aceeasi grupa :)

| CASTRAVETE112 explică (pentru alex15ccc):

Mi ai putea da link pentru carti? Sa le comand?

| CASTRAVETE112 explică (pentru alex15ccc):

Imi poti da, te rog mult link la cea de anatomie? ca nu am gasit...

| CASTRAVETE112 explică (pentru alex15ccc):

Iar la chimie iau manualele de clasa a 9-a, a 10-a si a 11-a pe care le folosesc la liceu? cele de la editura all?

| alex15ccc a răspuns (pentru CASTRAVETE112):

Manualul de clasa a9a este de la editura bic all, iar la chimie doar clasa a10a, o cumperi la anul pe cealalta (ca sa fi in tema si cu scoala)

7 răspunsuri:
| alex15ccc a răspuns:

Mersi de fundawinking