| VSC10 a întrebat:

Vreau sa dau la medicina in Timisoara. Deja am manualul de biologie clasa a XI-a de Niculescu si manualele de chimie clasa a X-a si a XI-a de la editura Art. Mai am nevoie si de altceva momentan? E prea devreme sa ma apuc sa invat avand in vedere ca abia o sa incep clasa a X-a?

Răspuns Câştigător
| LoryC a răspuns:

In general cei care dau la medicină încep pregătirea din clasa a 11-a. Dacă ești la profil real, nu are rost să începi chiar acum, dar dacă ești la profil uma, ar cam trebui, ca să știi că vei intra.

| VSC10 explică (pentru LoryC):

Sunt la profil real(mate-info).

4 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Da, e prea devreme. Apuca-te din a 11-a.

| 123456FOREVER a răspuns:

îmi poate spune cineva de unde pot cumpara un somalez in mod legal. De preferabil sa fie mic și sa nu ceara prea multă mancare. Apa primește la cerere

| ceila a răspuns:

Nu mai ai nevoie decât de multa răbdare si voința. Eu zic sa. Începi ușor, ușor sa înveți o sa ajungi în clasa a 12 și o sa îți fie foarte greu. Și ai mult de învățat. Bafta!