| HabarnamJK a întrebat:

Salutare TPU! Sunt clasa a VII-a, ma gandeam cand termin liceul sa dau ca sofer pe TIR in UK (Anglia ). Tin sa precizez ca vorbesc fluent engleză.
M-ar interesa De ce ai avea nevoie pentru a lucra pe TIR in Anglia( Ce categorii de premis, daca e nevoie de studii in plus, etc)
M-ar ajuta foarte mult daca mi-ati da niste informatii! Multumesc

1 răspuns:
| Violleta2022 a răspuns:

Tu termina-ti liceul intai, ca pana ajungi a-ti iei permis de TIR dupa 25 de ani, mai sunt 11-12 ani si legile se schimba pana atunci.
Acum pune mana si invata serios sa intri la un liceu bun ca sa ai o sansa in viata.