| Sandu1188 a întrebat:

Sunt din R.Moldova și la anul doresc sa plec la Romania sa fac facultatea de marketing. Face de urmat aceasta facultate sau nu? de lucru se gasesteusor:? ce salariu pot tinge?

3 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Buna. Nu faci mare lucru cu o facultate la noi in tara. Trebuie sa ai pe cineva sa-ti deschida o portita. Am prieteni cu 2 facultati si lucreaza pe 900ron.

| Sandu1188 explică (pentru AllinaDaniella):

Am posibilitatea sa plec si in Italia crezi ca e mai bine?

| AllinaDaniella a răspuns (pentru Sandu1188):

Da. Cu siguranta da. Sunt in Italia de 1 luna si jumatate, vizitez cam de 2-3 ori/an Italia si spun cu mana pe inima ca aici cel mai "sarac" om are 600eur/luna. Vanzatorul de la magazinul din colt are 700eur la 8 ore/zi. Si sunt intr-un oras mititel. Acum na, tine si de noroc happy