| Ana22229 a întrebat:

Scz de categorie in fine ce jocuri as putea juca cu prietena mea da nu pe calculator ex prinsa si altele raspuns rapid cine raspunde celmai bine i dau fundita.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai sa vedem
Flori, Fete sau Baieti
Adevar sau Provocare
Hotii si Vardistii
Vatea Ascunselea
Telefonul fara fir
Ce incape intr'o valiza
Omul Negru
Baba Oarba
Telefon American
Gardianul 10
Delfinasii si Rechinii
Alergatealea pe cocotatelea(pe animale,nume,tari etc.)
Elastic,carti,şotron, mergeţi cu rolele, biciletele.

6 răspunsuri:
| SweetFashion a răspuns:

Pitulusu,sticluta cu otrava, carti etc.

| AliceIDK a răspuns:

Ascunselea
Ati putea sa va luati de maini sa sa va rotiti in cerc
ati putea sa va speriati una pe alta
ati putea sa va uitati la poze
discutati despre baieti love struck
vorbiti despre TPU.ro
va jucati cu un anima ( de comanie, daca ai )
ascultati muzicaa
va faceti parul
va faceti unghiile
faceti cumparaturi
va duceti in parc
Va plimbati
Si cam atat... Sper ca te-am ajutatwinking. te pup kiss

| AIKOcaNoNYu a răspuns:

Mâţa scunsa
Aţi putea sări coarda.
Prinsa pe animale, pe tigari, pe tari, pe nume etc.
Parada modei...etc

| YusukeUrameshi a răspuns:

Paradis-Despre acest joc am inteles ca purta zeci de denumiri prin tara. Chiar si in cartierele Bucurestiului avea nume diferite. Eu din balta Alba il intrebam pe unu’ din Berceni daca e bun la paradis si ala habar n-avea despre ce vorbesc. Ca sa va explic: era ala gen sotron cu 8 casute din care a 7 trebuia sarita mereu. Restul erau cu "+" si "-", alternativ. La + sareai cu doua picioare si in rest, intr-un picior.
Fete filme sau baieti-acest joc sa poate juca in mai multi copii (mai multi de 3)2 copii stau in fata si in gandul lor zic un numar ceilanti copii trebuie sa il ghiceasca(numerele de la 0 la 10)cine il ghicesti isi alege ce vrea el fete filme melodii orice de ex isi algele flori cei 2 din fata merg si isi pun am2 o floare de ex eu imi pun trandafir si celeant copil si pune lalea si noi mergem la cine a ghitic si ii zciem cele 2 flori si pe cine alege(ea/el nu stie ce flori suntem sau alteceva)merge din nou cu ea in fata si asa in continuare
Pac – pac-ca un fel de hoti si bardisti in 2 echipe nu conteaza cati jucatori sunt uni sunt hoti alti sunt politisti ei fure un lucru orice lucri hoti iar echipa politistilor trebuie sa ii alerge si sa ii prinda cand ii prind pe toti ii executeaza si daca sunt vinovati iti vei impusca in joc nu in realitate rolling on the floor
1, 2,3 la perete stai-in acest joc un copil sta la perete si alti copii stau in spatele ei cam 8m si pune fata la perete si zice 1 2 3 la perete stai si voi in timp ce zice persoana aia ceva voi trebuie sa fugiti sa ajungeti langa ea so atingeti da cand termini de zis 1 2 3 la perete stai si intoarce capul voi trebuie sa stai nemiscati si asa in continuare si cine o atinge trece el la perete big grin
Cpara noua- in acest joc un copil sta capra si alti copii mai multi de 2 trebuie sa sara peste el/ea si prima data celc are sare primul zice capra noua dupa ce sar toti si zic o luati de la inceput si ziceti capra veche dupa aia incepe adevarata munca daca treceti prin fata capreti sau o daramati treceti voi capra dupa ce ati zis capra veche si capra noua cand sartiti puteti sa ziceti multe faze de ex:omul cu ziarul cine sare pirmul si zice se invarte in jurul caperi si cine il atingie cand sare el e capra mai e si cotoiu lu tarzan(asta le faceam mereulaughing ) mai sunt ogramda cautale si uh undeva joacalea peste si nu te plictisesti. funda?

| Joe003able a răspuns:

Leapsa pe(nume,culori,zodi,tigari,coco,masini,desene etc...)Putezi juca carti de joc,fatea ascunselea,ghici la ce ma uit,Borcane borcane, sotron, wc... Sper ca team putut ajuta! Fundapuppy dog eyes?

| sweetdia a răspuns:

Vata scunsa