| Anonima784 a întrebat:

Merită să ai o carieră militară? Cu argumente.

Răspuns Câştigător
| minime3 a răspuns:

Merita, da! Cunosc pe cineva, de fapt am avut un iubit, pilot in Aviatia Militara Romana (Fortele Aeriene Romane), si il plateau foarte bine de tanar, cum a mai zis cineva, esti foarte respectat, ai o uniforma faina, ca in Top Gun; si asta doar o parte din beneficii. Iti faci iubiti/iubite faine! Succes!

| Anonima784 explică (pentru minime3):

Mulțumesc! ????

12 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Daca iti place cariera militara atunci merita: slujba stabila, salariu bun, vazut bine in societate si pensie mare la finalul carierei.

| AvalohAlyn a răspuns:

Mai degrabă o cariera politică merita.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu "Se" ci doar "merita". Daca as putea sa o iau de la capat, cu ce stiu acum, as lua-o.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Imi pare rau sa te contrazic: in 27 de ani de armata am vazut ca femeile avanseaza mai repede decat barbatii si au, in general, functii mai usoare.

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru Salontanul):

Eu am vrut sa ma refer din punct de vedere fizic daca ea poate, ca degeaba vrea daca nu este aptă fizic, o seara bună va doresc si multă sănătate.

| Salontanul a răspuns (pentru CristiDinBucuresti):

A! Aici ai dreptate. Multumesc, la fel!

| Violleta2022 a răspuns:

Merita doar daca esti un om disciplinat si ordonat, fiindca militaria nu se potriveste oricui.

| Frank51 a răspuns:

Normal că se mărită.

| dinaprilie a răspuns:

Ca si necombatant as presta si eu pana la 50 de ani sibpe urma pensie si pensie peste medie fara stres.

Răspuns utilizator avertizat
| SportBoy a răspuns:

Orice cariera merita daca iti place cu adevarat (nu alegi ceva doar pentru ca se castiga nu stiu cate mii de euro sau ca e "la moda") si si te simti capabil/a sa o urmezi.