| Oana_Damaschin_1974 a întrebat:

Se pare ca facultatea de teologie Iași nu are sesiune de toamna! E posibil? Dacă repet anul trebuie sa-l plătesc, acum am fost la buget? Dacă repet anul trebuie sa am și frecventa sau ma prezint doar la examene? Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| Raducons a răspuns:

Nu se poate sa nu aiba trebuie sa fie sesiune de toamna, ca sa dea ocazia studentilor sa promoveze.
In caz ca repeti trebuie sa platesti anul in plus,
Daca repeti anul te prezinti doar la examenele nepromovate dar si la cursurile lor, restul examenelor trebuie sa vezi daca ti le echivaleaza daca nu trebuie sa frecventezi si cursurile respective.

| Raducons a răspuns:

Se mai poate sa fie putini studenti cu restante si atunci trebuie sa ii identifici si sa vorbiti cu profesorul ca sa dati in sesiunea din toamna, nu se poate sa nu se organizeze repet, este obligatoriu.