| SmallBrain a întrebat:

Peste cateva zile incepe scoala,am intrat la liceu:stiinte ale naturii,si imi este foarte teama(colegi noi,profesori noi,materi noi) plus ca pe profilul meu trebuie sa ma descurc cu stiintele exacte(chimie,biologie, fizica si mate)mate imi cam place iar biologia si chimia mi se par interesante, fizica, dezastru!

Cateva sfaturi va rogbig grin

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fizica e interesanta si ea. Din ea deriva chimia si biologia. Felicitari si bafta.

| Rox1234 a răspuns:

Eu sunt la industrie alimentara si din cate am auzit si eu fac multa chimie fizica si mate plus biologie..la mate pff..sunt ca si tine praf..sau chiar mai rau. daca matematica nu o intelegi in general in liceu nici atat..iti recomand un meditator bun un profesor instruit..intr-adevar costa bani.dar te invata meserie cum s-ar zice rolling on the floor si te-ai descurca mai bine..sau ai putea sa vezi daca noua profa' preda destul de bine si intelegi de la ea atunci e mai util asa..stai linistit o sa te acomodezi..stiu e greu si mie o sa-mi fie.dar trecem noi si pe asta mult noroc xD happy