| dudupopa a întrebat:

Sunt sanse ca, dupa terminarea cursurilor Scolii
de Televiziune Tudor Vornicu, un absolvent de liceu cu Bacalaureat sa lucreze in domeniu?

5 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Si cu si faca scoala respectiva daca ai noroc si relatii ajungi sa lucrezi in domeniu... daca nu cunosti pe nimeni mai greu...

| camda a răspuns (pentru BiuL):

Nu e chiar asa. Daca scoala e buna, atunci si angajatorii sunt cu ochii pe ea.
Frate-miu a facut mai intii IMA si nici macar aia de la Intact nu au angajat pe nimeni din promotia lor, dupa care s-a inscris la Scoala Tudor Vornicu, unde a facut cursuri de 9 luni, nu de 3 luni ca la ailalti, si dupa ce a terminat s-a angajat operator la PRO TV. Si crede-ma ca nu avem nici o relatie in domeniu, ai nostri sunt profesori de romana!

| mateia a răspuns:

Uita-te la ei pe site. 300 de absolventi (cu nume si poza, plus numele locului de munca) s-au angajat in domeniu.
Sora mea lucreaza la Acasa Tv si a terminat anul trecut scoala Tudor Vornicu...Si nu am avut nici o relatie in domeniu (tot din familie sunt ingineri)

| irina2011 a răspuns:

Cum zice si mateia convinge-te singur : http://www.scoaladeteleviziune.ro/......media.html
pe unii dintre ei ai putea sa-i recunosti de la tv. de remarcat ca joburile gasite sunt la televiziuni diferite, aproape toate din piata. deci sansele sunt cu atat mai mari.

| Cera23 a răspuns:

Sunt, altfel de ce-ai mai face scoala?

eu m-am inscris acum la cursuri si-am beneficiat si de un discount de 10% happy
asa ca, daca mai ai rabdare ma intorc dupa ce le termin si-ti spun unde m-am angajat tongue