| MistarGoGu a întrebat:

Top 3 cele mai PENIBILE pretentii / cereri văzute de voi intr-un anunt de angajare?
TOP 3 cele mai stupide intrebari auzite de voi la un interviu de angajare

11 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Cand - la interviu (!) - mi-au intrebat sexul. big grin

| Lupică27 a răspuns (pentru Bula):

Si nu i-ai zis la fraier? mai rar nene, mai rar.

| Simpatic a răspuns:

Nu am intalnit asa de multe ca sa pot sa fac un adevarat top,
insa cea mai tampita si cliseica regula ramane in opinia mea cea cand te angajezi intr-un domeniu la care esti nou sau relativ nou
celebra "-aveti experienta?"
sau cliseul din anunturile angajatorilor (care apar pe net) " experienta constituie un avanataj" desi mentioneaza in cadrul aceluiasi anunt ca se face si 'calificare la locul de munca' laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Da, numai damblagii.

| Simpatic a răspuns (pentru Lupică27):

Iti dau dreptate!
am pe unul din cartier de la mine, a fost acum cativa ani la un interviu de angajare culmea a dat interviul cu patronul de la acea firma, un incult acel patron daca ma intrebi pe mine...
s-a uitat pe CV-ul nefericitului asta si a vazut ca ii lipseau 2 ani de activitate, adica de 2 ani numai muncise, probabil a avut probleme de sanatate sau ceva de genul
la care patronul ala ii zice -in 2 ani astia te-ai drogat sau ce ai facut? de nu ai lucrat laughing

| Lupică27 a răspuns (pentru Simpatic):

Eu in locul lui il luam la misto, ii ziceam ca am fost in legiunea straina

| MistarGoGu explică (pentru Simpatic):

Aia cu : Unde te vezi peste 5 ani?
Pe mine in Top management iar pe tine concediata si văzând rosii la taraba in Obor!

| Simpatic a răspuns (pentru MistarGoGu):

Daaa si asta este cliseica!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Esti un retardat patetic fraiere te asigur de asta!

| Lupică27 a răspuns:

Echipament de lucru, ore suplimentare platite, sporuri, care toate oricum sunt obligatorii de la stat, deci nu e nici un avantaj.
intrebari stupide...hmm...mai demult am lucrat o luna la mc donalds si la interviu damblageoaica aia de angajatoare m-a intrebat ce meniu prefer de la ei si era tare suparata pe mine cand i-am zis ca nu mananc de la ei nimic.

| MistarGoGu explică:

Mai e si Aia cu : " Echipa tânăra si dinamica "? Wtf?
5 gaste obosite care se dau cap in cap prin birou care sa aducă cafeaua la bot marelui RAJAH, vreo 5 obosiți prin hala de productie sau depozit care lauda cu spune la gura ultima achiziție din firma un Range Rover de 70K €uroi cumparat de marele RAJAH pe orele lor suplimentare! Viața de CorporaTRIST!