| daviteo a întrebat:

Va salut!
Doresc un raspuns avizat la urmatoarea intrebare:
Cate si unde sunt toate liceele de politie din tara?
O zi buna!

PS: Ex: un elev termina clasa a VIII-a si doreste sa urmeze un liceu de politie. Am cautat pe net dar, in general, ma trimit la scolile de politie, adica pentru cei cu bac-ul luat.

3 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Licee de politie nu mai sunt nicaieri in tara. Poti opta sa faci un liceu normal si apoi sa alegi Academia de Politie daca vrei sa ajungi ofiter sau Scoala de Politie daca vrei sa ajungi agent.

| stlucian a răspuns:

Http://www.politiaromana.ro/institutii_invatamant.htm

Şcoala de agenţi de poliţie "Septimiu Mureşan" Cluj-Napoca

Şcoala de Agenţi de Politie „Vasile Lascăr" Câmpina

| stlucian a răspuns (pentru stlucian):

Cred ca nu mai sunt licee de politie...era la Buzau si la Ploiesti dar le-au desfiintat.