| anonim_4396 a întrebat:

Vreau detalii despre marina militara... pe ce se bazeaza, ce liceu trebuie, ce poti deveni, salariu si multe altele.

3 răspunsuri:
| Resurrection a răspuns:

In principal nu prea ai viata de familie. Esti plecat cu lunile dar salariul este foarte mare, peste 2500euro.

| pilaf a răspuns:

Poți consulta site-ul Academiei Navale "Mircea cel Bătrân" din Constanța.

http://www.anmb.ro/

Ai acolo toat detaliile. În plus, dacă mai ai nelămuriri, poți întreba la Secretariat sau să le scrii direct un e-mail.

| AlexaCassandra a răspuns:

Nu conteaza liceul, dar pentru mai multe sanse la admitere poti face un liceu militar. 'Pe ce se bazeaza', clar din titlu 'marina' se bazeaza pe actiuni navale, pe apa, acum depinde si pe ce te axezi din academia navala (marina), funda?