| Mihai_Vlad_1998 a întrebat:

Vreau sa devin medic veterinar.Dar am auzit ca trebuie sa elgi dintre animalele mari si cele mici, salbatice si domestice.Problema e ca daca e o caprioara ranita vreau sa stiu cum sa o ajut si la fel si cu un vitel, Vreau sa stiu despre toate animalele nu doar despre unele.Si ce facultate ar trebui sa urmez ca sa devin Doctor Veterinar.Cati ani voi face facultatea si dupa voi mai face si alte studii.Si unde pot da la ce facultate eu stau in Suceava cred ca ar fi mai aproape Iasul dar la care facultate sa dau.Ms Funda.

Răspuns Câştigător
mira
| mira a răspuns:

Facultaea care te intereseaza se numeste medicina veterinara si functioneaza in toate marile centre universitare(Iasi, Cluj, Bucuresti).In timpul studiilor inveti despre bolile tuturor animalelor, mari sau mici, precum si despre tratamentele adecvate.

1 răspuns:
| Dodgge a răspuns:

In principiu anatomia unei caprioare este asemanatoare cu cea a unui vitel...asa ca no stress.