| Surupaceanu_Cosmyna_1981 a întrebat:

Vreau sa ma duc la un concurs de cantat,dar nimeni nu stie ca eu am talent, deoarece sunt timida. Ce sa fac?

6 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca esti timida, mai bine stai acasa. Sa nu te faci de ras. Scuza-ma ca nu te incurajez.

| cristi202 a răspuns:

E destul de dificil, fiindca esti timida. Daca in fata cunostiintelor ti-e greu sa cinti, si din cauza asta nu stie nimeni ca ai talent, ma intreb cum va fi in fata unor necunoscuti, cand zeci, sau sute de priviri vor fi atintite asupra ta? Trebuie sa te gindesti bine. Nu are rost sa ratezi la concurs doar ca ti-a tremurat vocea, ca ai avut emotii si abia te-ai putut controla. Stiu cam ce te asteapta, si eu sunt timid cand trebuie sa stau in fata oamenilor, si am capotat de doua ori cand a trebuit sa vorbesc in public, pur si simplu m-am blocat si nu am mai putut spune nimic, desi in cea de-a doua oara aveam deja ceva experienta in fata oamenilor happy.

| Violleta2022 a răspuns:

Vorbeste cu profesoara de muzica sa te asculte cantand si sa-ti spuna daca ai talent, pentru ca ea te poate trimite la o scoala speciala pentru cei cu talent.
O alta varianta este sa mergi la un Centru de tineret si sa te interesezi de clase de canto. Acolo sunt si profesori care te pot audia si-ti spun daca ai voce, daca ai ureche muzicala si daa ai atlent, bineinteles.

| christall a răspuns:

Sa iti iei inima in dinti si sa te duci. Sa te incurajezi singura, asta e sansa ta, n-o lasa sa scape. Daca ai nevoie de sustinatori, postezi aici. Treci la treaba! Ce mai astepti? Succes!

| Adiq a răspuns:

Te duci si incerci, treci peste timiditate.

| mimimumu a răspuns:

Si eu sunt timidă.Si mie mi s-a intamplat.Stiu cum e