| Umberto_Umbe_1989 a întrebat:

Am cumparat un aragaz indesit kn3g21s-x,si imi face figuri la prima pornire ....Mai specific,ca aceasta se intampla la plita,nu cuptor, cate secunde trebuie apasat pe buton?

1 răspuns:
| UDM a răspuns:

Sal, senzorul de temperatura trebuie putin incins de la flacara produsa de ochiul aragazului ( 5 sec apasat ). Acest senzor de temperatura are rolul de a opri gazul de la ochiul aragazului in cazul ca se intrerupe accidental gazul de la retea.