| cumdc a întrebat:

Am o casa cu 3 camer destul de mari si un hol vreau saschimb acoperis tencuiala instalatie geamuri tot si mai vreau sa fac baie bucatarie si inca o camera in condinuare casei care e deja facuta cam cat ar costa totu

2 răspunsuri:
| Fârte_Gabriel_1989 a răspuns:

Vreo 25000ron doar manopera, daca doriti se poate viziona si calcula exact. 0775265254 Daniel

| Fârte_Gabriel_1989 a răspuns (pentru Fârte_Gabriel_1989):

Stiu pretul acesta fiindca am avut cam la fel de facut si atat mi-a luat. sincer 90% am fost multumit fiindca nu prea venea in fiecare zi sau decat 6-7 ore dar si cand venea se cunostea. Muncea ca locomotiva si bine si precis de exemplu in 7 ore de munca mi-a facut un acoperis grinzi scandura tabla8x5m, am chemat 3 insi sa faca acelasi lucru si le-a luat 3 zile si pretul mai mare si mancare si bautura zilnic pe cand Daniel nu bea la locul de munca si mancare daca ai ofeream se scuza zicea ca nu are timp mai tarziu si tot mai tarziu pana trebuia sa plece chema un taxi si nu-l mai vedeam 2 zile.L-am intrebat odata daca mai are alte lucrari si mi-a raspuns 5 apartamente din care 3 sunt pe recomandari si doua le termin saptamana asta. M-am prins la un moment ca chiar nu minte uraste minciuna si sa vorbesti urat de fata cu el cand sotia a glumit si mi-a zis ceva de genul Bai Gabriele ori esti pros. ori te prefaci ti-am spus sa-i zici lui Daniel ca vreau plinta de parchet la gresie(nu zisese niciodata asa ceva Daniel terminase casa din fata mai avea chitul 3 m si aveam sa-i dau 5000 de lei) l-am vazut efectiv cum s-a schimbat la fata mi-a zis ca urat foarte urat sa fie tratat asa si sa i se vorbeasca asa si a luat sculele si a vrut sa plece fara bani ...cica putem sa-i pastram, bineinteles ca nu s-a pus problema sa nu-i dau banii mai ales ca am lipsit 2 saptamani si-a luat materiale din banii lui n-a lasat-o pe nevasta mea nici sa mearga la magazin. Ca om sincer nota 20 chiar ai foarte mult de invatat de la el vorba aiahappy nu bea nu manaca nu e cleptoman ca majoritatea chiar are o vorba ca el n-a luat nici un ac de la cineva vreodata, munceste ca locomotiva si are cred ca 20 de copii happy nici unul al luihee hee)dar ai intretine am vazut personal desfasuratorul de la banca cu 10000 lei intr-o luna pusi pe alocatie, bine asta fara sa stie i-am controlat geantawinking, si a facut puscarievreo2- 3 ani pentru ceva tentativa de omor stiu doar ca a bagat 6 insi in spital din cate am inteles pentru unu care isi batea sotia si copilul. L-am intrebat cum a reusit sa aiba atati copii si mi-a raspuns sec Iubesc mult copiii erau orfani si i-am adoptat decat sa hranesc 100 de caini ca altii mai bine dau de mancare la 20 de copii (i-a adoptat dar fara acte la el inseamna ca i-a adoptat adica le pune bani in fiecare luna pe data de 2). Asta a fost momentul in care mie sincer mi s-a schimbat ceva, observasem ca pe data de 2 devine disperat sa ceara bani dar nu stiam de ce (odata i-am zis ca-i dau maine si sa albit la fata a chemat taxiul si a plecat in viteza), din ziua aia nu mai fumez si am renuntat si la caini