| Necunoscutu92 a întrebat:

Am o intrebare mai cudata am cumparat o lubenita si in interior nu erea rosie era galbena de ce

Răspuns Câştigător
| ChristianKalman a răspuns:

Http://dintre-noutati.blogspot.ro/2014/08/pepene-verde-cu-miez-galben.html uite aici un link cu mai multe detalii. Sper că nu l-ai aruncat, ar fi păcat. :)

8 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Probabil s-a imbolnavit de hepatita bietul pepene! happy

| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Posibil ca la polenizare se contamineaza de la alte plante, specii de alt gen ca bostani, pepene galben, o samanta defecta genetic, etc.

| ChristianKalman a răspuns:

Pentru că există și pepeni verzi cu miez galben. happy

| Necunoscutu92 explică (pentru ChristianKalman):

Serios eu nu stiam laughing

| Necunoscutu92 explică (pentru ChristianKalman):

Acuma m-am apucat sa il manac e zemos prima oara cand am nimerit asa

| ChristianKalman a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Am auzit că sunt rari. Am văzut o singură dată într-o piață din Oradea, toți erau așa, consideră-te norocos. happy

| ChristianKalman a răspuns (pentru Necunoscutu92):

Http://dintre-noutati.blogspot.ro/2014/08/pepene-verde-cu-miez-galben.html uite aici un link cu mai multe detalii. Sper că nu l-ai aruncat, ar fi păcat. :)

| geani71 a răspuns:

Sunt si pepeni cu miezul galben, sunt f. gustosi, am mancat si eu in copilarie