| estella412 a întrebat:

Am o planta de rozmarin care a inceput sa se usuce. Nu stiu ce sa ii fac sa o readuc la viata. Ea n-a crescut tocmai cum trebuie, insa avea frunzulite. Are si niste floricele, daca iau de acolo si plantez pot obtine alta planta? Sau cum o revigorez?

2 răspunsuri:
| Michaeel a răspuns:

Pune putina apa, planta mea săracă de vreo 4 anii se tot usucă dar mereu când ii pun apa "reușesc sa o readuc la viata". În special sa nu o lași la locuri ce radiaza căldură, cum ar fi aproape de un calorifer.

Răspuns utilizator avertizat