| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu sistemul mea 5.1: de 2 zile, dupa ce maresc volumul, incepe sa bazaie urat ceva in sateliti. Nu apuc sa il dau foarte tare, si deja face urat de tot. Am verificat conexiunile cablurilor, insa problema persista. Se aude foarte incet, iar daca dau mai tare, apare problema. Oare unde sa fie defectul? Multumesc anticipat.

3 răspunsuri:
| Jipa95 a răspuns:

Este problema din el si eu am patit la fel bazaie un timp si dupa aia ti se vor arde tranzistorii din el sau ceva de genu am patit chiar de 2 ori se repara la service costa in jur de 50-60 lei.

Răspuns utilizator avertizat
| Danut_Popa_1961 a răspuns:

Trebuie verificat raportul dintre puterea emisa in sateliti si capacitatea acestora.Du-l la electronist-odata unul ars, se vor arde si ceilalti.Una din piesele de protectie nu-ti functioneaza. Poate fi un condensator.