| Andelena a întrebat:

Am un caine husky, azi l-am luat. Are 5 saptamani dupa spusele proprietarului. Cand l-am luat era in regular, acum doarme non-stop..nu mananca si tocmai a vomitat. Imi este teama, ce sa fac? Stiu sigur ca maine îl duc la veterinar, dar pana maine?

3 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

Ce a zis Gretta.

| Violleta2022 a răspuns:

Du-l inapoi!
Trebuie sa fie alaptata de mama lui pana la 8 saptamani (2 luni) ca este mult prea mic la 5 saptamani si nu stie sa mance, el inca suge lapte de la maa lui.
Daca nu-l duci inapoi, o sa moara de foame, ca el nu stie inca sa manace!

| Piticotu_Raul_2001 a răspuns:

Este din cauza schimbari de decor si si din cauza colicilor cum la copi le fac dureri si asta il face sa doarma mult si la el si si copii cu colici nu pre mananca si dorm mult.dar nu evita totusi un control la veterinar ca ar putea fi si ceva pacterie.penntru ca are 5 saptamani si de obicei la 2 sapt la caini dispari colici.Dar ar pute fi o bacterie pentru ca, caini sunt foarte sensibil si vomita foarte usor usor.Si conteaza cu ce il hranesti daca inca il hranesti cu lapte ar putea fi viermi la stomac.Dar daca este mancare boabe ar putea fi din cauza ca nu ii plac sau nu ii fac bine. Daca il hranesti cu boabe incearca alt tip de mancare boabe.sau incearca sa ii oferi o conserva de mancare de caini.