| benga94 a întrebat:

Asi dori sa imi fac o schimbare in camera, nu prea am bani asa multi, stau la bloc ap confort 1 va dati seama cam cit ar fi dormitorul nu e mare,ma gindeam ori sa cumpar un var lavabil,ori sa pun un tapet,varul stiu cam cit mar ajunge dar ar mai trebuii si un glet inainte si asta ar costa ceva ca nu stiu sa dau glet si trebuie sa pun pe cineva si se ia cam mult din auzite,tapetul nu prea am idee care e treaba cu el,din cite stiu se lipsete pe perete aveti idee cat ar costa ca sa il cumpar si cit ar costa mina de lucru? ar fi mai rentabil cu tapetu ca nu trebuie sa schimbi culoarea sau varuesti si alte chestii, care aveti stiti despre ce e vorba astept niste sfaturi, dau funda.

5 răspunsuri:
| rey a răspuns:

Daca esti stabil in domeniul culorilor, poti sa indepartezi varul sau ce ai avut inainte si smirghel, iei tinci foarte fin nivelezi totul perfecht smirghelesti, dai amorsa si dispersit si e o investitie foarte buna.

| crisaior a răspuns:

Buna. idei de amenajare bune si care pot fi facute siin costuri mici, poti gasi la casa magica - http://www.casamagica.ro/casa/mobila-dormitor/

| Lupu_Adrian_1970 a răspuns:

Daca vrei tapet este simplu deoarece ai nevoie doar de tapet de adeziv pentru lipit de un cutit si de o lamela de plastic flexibila.Stergi peretele sa nu fie praf pe el scurtezi o foaie de tapet la lungimea peretelui pe orizontala+10centimetri in plus.Pui tapetul cu fata in jos pe o masa, aplici adezivul apoi lipesti tapetul pe perete impingind cu lamela de plastic din interior spre margini pentru a scoate aerul de sub foaia de tapet.Cand lipesti foaia imparti surplusul in doua 5 cm spre tavan si 5 cm spre pardoseala. Dupa lipire tai surplusul si continui cu urmatoarea foaie.Succes.

| benga94 explică (pentru Lupu_Adrian_1970):

Dar nu ai idee costa mult?

| Lupu_Adrian_1970 a răspuns (pentru benga94):

Nu stiu preturile din Romania deoarece eu lucrez in UK.