| Hosu_Mioara_1962 a întrebat:

Azi am facut paine si am pus o tigla in cuptorul aragazului pe prima treapta de jos pe urmatoarea am pus tava cu painea care a fost pe hartie de copt si mi s-a ars jos, e buna dar se arde jos. Ce sa fac oare? Multumesc

3 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

E prea jos, găsește o poziție intermediară

| untu a răspuns:

Pe deasupra este necoapta? Puneti pe raftul de sus ca sa circule caldura de sus! Daca nu e asa inseamna ca cuptorul reglat sau reparat de un instalator specializat! Ce marca de aragaz aveti?

| Stropdeploaie a răspuns:

Focul mic!