| allle a întrebat:

Buna
am 15 ani
si as dori sa imi fac camera altfel. sa schimb look`ul
ce mi-ati sugera?
eu acum am camera roz cu galben si mobila negru cu maro
eu ma gandeam sa imi vospesc camera[nu stiu ce culoare] si sa pun autocolant pe mobila adica in loc de negru cu maro sa fioe negru cu. inca o culoare
ce culori mias sugera avand in vedere ca sunt fata si am 15 ani happy
Fundita:*

Răspuns Câştigător
| lunarwolf a răspuns:

Oooooo. Supeer.
Deci, si eu am trecut prin asa ceva. Acum am 14 ani. Suntem de-o varsta. happy
E super simplu : picteaz-o!
Sau lipeste-ti postere. A mea arata ca a unei american teenager. [multi mi-au zis]
Daca ai tai nu te lasa,vopseste camera in violet. Poate mai inchis. thinking Mie mi-ar placea mobila alba,in loc de neagra,pentru ca violetul [indigoul] este o culoare rece. Poti,de asemenea,sa lipesti fel de fel de autocolante colorate. Gasesti peste tot : stelute,flori,inimioare.
Mai inveseleaste-o cu tablouri abstracte,foarte colorate.
Eu ador plusurile. Le poti azvarli pe mobila, pe biblioteca, pe birou...si,daca tot esti fata, banuiesc ca ai si o tona de accesorii. Este?smug
Eu mi-am facut un suport de lanturi, pe care l-am pus pe perete si un suport de bratari. Pe-asta il arunci pe oriunde. laughing

Cred ca ar arata B.E.S.T.I.A.L!

6 răspunsuri:
| cristi202 a răspuns:

Citeva idei interesante poti gasi aici: www.picturadecorativapepereti.blogspot.com

| Dakota a răspuns:

Culoarea albatra este superba eua m toata camera asalaughing Avand in vedere ca sunt zodie de apa.thinking
Culorile din camera ta trebuie sa.ti creeze un ambient placut. un loc unde poti sa te relaxezi. sa stai linistita. sa te poti pierde prin culori :
un alb combinat cu albastru. sau sau un verde praz. ceva. thinking

| bombănucleară a răspuns:

Eu cred ca ar fi bine sa vopsesti peretii cu albastru[culoare pacii,linistii, etc], iar mobila sa o lasi negru cu maro.

| SeactorRO a răspuns:

Parerea mea este ca cel mai bine ar fi sa iti interbi prieteni

| ManuelaC a răspuns:

Alle ar fi o idee daca te lasa parinti sa desenezi pe pereti e ceva super, si eu am facut la fel si cand intru in camera mea ma simt extraordinar.

| baiatdulce a răspuns:

Pai in primul rand eu cred ca un mov lila pentru varsta ta ar fi super, iar mobila ar putea ramane si asa cum e deocamdata,,, parerea mea...