Întrebare recomandată | anonim_4396 a întrebat:

Buna am centrala caldariello 24 kis c. presiunea a inceput sa scada este aproape sub 1. sunt singura acasa si am o intrebare cum maresc presiunea? de asemenea curge apa si de la robinet (pic, pic, picwinking )
multumesc FUNDA

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Daca a scazut presiunea, trebuie reumplut cazanul. Este undeva un robinet de unde se deschide. S-ar putea sa nu mai porneasca daca presiunea este prea mica. Insa daca picura (probabil de asta s-a si golit), trebuie chemat service-ul. Puneti seara asta ceva sub robinet si dimineata chemati service-ul.

3 răspunsuri:
| nemoxxx a răspuns:

O umpli cu apa si creste presiunea..trebuie apoi sa faci dezaerisirea la calorifere.

| Lumynyzza a răspuns (pentru nemoxxx):

Cum adica o umplu cu apa?

| nemoxxx a răspuns (pentru Lumynyzza):

Se trage de o manetutza mica de sub centrala si se umple cu apa instalatia..automat creste presiune.