| Dumitrascu_Cosmin_1998 a întrebat:

Am presiunea la centrala aproape de 0. Am incercat sa o cresc deschizand acel robinet dar degeaba. Ce trebuie sa fac?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai deschis si parghia aceea albastra? Daca este presiunea asa cum spui centrala nu porneste deloc.Nici apa calda nici incalzirea.Esti sigur ca nu ai pierderi pe undeva?

| KillaNoFilla a răspuns:

Asigurate ca nu ai scurgeri.
Verifica manometrul sa nu fie defect, lasa deschi robinetul de alimentare mai mult timp (2-3 min) apoi deschide aerisirea de la un calorifer, daca iese apa cu presiune mare(sprituie dar nu cu aer) inseamna ca e stricat manometrul daca nu, inseamna ca nu se alimenteaza sau ai scurgere.
Nu se alimenteaza din cauza ca e infundat, presiunea de retea este foarte mica(vezi la robinet din bucatatie), e defect robinetul de alimentare...