| Rienmedire a întrebat:

Buna! Am niste bare de fier in curte, unele pentru sustinere altele pentru spalier la vita de vie, au fost vopsite in trecut de bunicul meu unele in alb altele in albastru deschis, eu acum doresc sa le fac cu galben, este ok daca le frec inainte foarte bine cu smirghelul si apoi le vopsesc? Dau funda!

Răspuns Câştigător
| relian a răspuns:

Nu este bine, este chiar recomandat sa inlaturi vopseaua veche, rugina, apoi aplici un primer, dupa vopsea, galbena de care doresti.

| Rienmedire explică (pentru relian):

Cu ce sa o inlatur?

| relian a răspuns (pentru Rienmedire):

Cu peria de sirma, folosesti ceva electric, Polizor unghiular cu perie de sirma, ochelari de protectie neaparat si rezolvi foarte rapid.

4 răspunsuri:
regis
| regis a răspuns:

Este foarte bine.

| darrio2007 a răspuns:

Este ok.