| MihaiGabriel2211 a întrebat:

Buna happy am o piscina gonflabila si este sparta intr-un loc deoarece scapa aer intr-un lung interval de timp, maxim o zi, as vrea sa stiu cum as putea sa aflu unde e sparta, probabil e o spartura foarte mica, si imi e greu sa aflu unde e sparta.Stiti ceva metode prin care pot sa aflu?
P.S e de o dimensiune foarte mare, de vreo 1000 de litri de apa
FUNDAwinking

5 răspunsuri:
| Mihaela1964 a răspuns:

Umfla pisicina si unge toate imbinarile cu spuma de sapun (exact cum procedeaza cei de la Distrigaz sa verifice daca o imbinare este etansa).In locul in care rasugla spuma de sapun se va umfla. Daca e intepata in alt loc numai vizual poti depista gaura. Bafta!

| MihaiGabriel2211 explică (pentru Mihaela1964):

Am incetcact cu spuna de barbierit, pe la imbinari, dar degeaba, am sa incerc si varianta ta! Multumesc pentru raspunswinking

| Mihaela1964 a răspuns (pentru MihaiGabriel2211):

Mergi la vulcanizare si intreba-i daca iti pot depista spartura, ca sa nu cari piscina degeaba, poate vor putea gasi gaura ca si la cauciucuri si o vor si lipi.

| owneriest a răspuns:

Singura metoda este sa torni apa si sa vezi pe unde ies bule de aer
sper ca te-am ajutat

| MihaiGabriel2211 explică (pentru owneriest):

Am incercat, dar degeaba sad