| sergeloo a întrebat:

Buna,am o problema cu geamul termopan, in momentul cand il rabatez se deschide larg (si coltul din stanga jos), practic ramane fixat in coltul din dreapta jos. Este un tutorial cum as putea rezolva problema?

2 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu geamul nu cu gramul, suna i pe cei care ti l au pus sa vina ei sa il vada.

| KovacsB a răspuns:

De regula cele de plastic fac asta, cele din lemn sunt mai stabile.
Trebuie reglat.Nu este greu.
Coltul stanga jos iese din lacas. Exista mai multe tipuri de feronerie dar principiul este acelasi.
Fa-ti rost de un imbus de 4 si sa observi exact ce ar trebui facut. Balamaua din dreapta jos are doua reglaje unul pe inaltime si altul care departeaza sau aproie usor rama de toc.Eu cred ca este suficient daca umbli la asta.