| minteuandedouaori a întrebat:

as vrea sa imi zugravesc camera si as dori niste informatii. Am pereti vopsiti in lavabil de 6 ani de zile! Daca lipesc de exemplu pe perete ceva cu banda dubla adeziva si o dau jos dupa o vreme vine jos cu o fasiuta de lavabil in zona unde am lipit banda. ce este de facut? trebuie sa rad tot si sa gletuiesc iarasi?

2 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Daca este lipita de mult timp este foarte posibil sa se intample.Nu razi tot.Repari doar acolo unde se ia varul sau gletul.

| Anastasiu_Isabela_1986 a răspuns:

Bună! Și eu am avut problema asta. Există în magazinele de DIY (do it yourself) din toată țara chit pentru reparații. Pe acela îl folosești pentru a înlocui tencuiala căzută. Uite la ce magazine ai putea găsi și produse și consultanță la raft: http://diybazaar.ro/category/diy-who-is-who-in-romania/