| 7 a întrebat:

ce ziceti,aerul conditionat poate da suficienta caldura intr-o garsoniera(bineinteles,iarna)? si, consumul de energie electrica este foarte mare? multumesc!

9 răspunsuri:
| Konata a răspuns:

Eu stiu ca aerul conditionat face racoare nu caldura. happy Dar poate da si caldura?

| 7 explică (pentru Konata):

Da,poate da si caldurahappy

| Konata a răspuns (pentru 7):

Aha, nu stiam. Am mai aflat ceva nou :*

| untu a răspuns:

Aparatul de aer conditionat este foarte daunator, pentru ca aduce bolile aparatului respirator, mai ales plamanii! Turatia maxima a motorului(rotor) vibreaza aerul din incapere provocand undele mici de socuri care provoaca dureri de cap(migrene) tot timpul! Nu cred ca da suficienta caldura, poate lua foc!

| CryChristiAN a răspuns:

Depinde acum de incapere. In general, da. IN garsoniere aerul conditionat degaja ( sau da) caldura( problema nu stiu daca acum da suficienta cat sa-ti fie de folos).

A, si referitor la consumul de energie.
nu este prea mare aproximativ acelasi cu cel de vara.

| robijam a răspuns:

Da poate da, consumul nu este prea mare aproximativ acelasi cu cel de vara.

| 7 explică (pentru robijam):

Dar,stii si daca incalzeste atat de bine inca sa nu mai ai nevoie si de o alta sursa de caldura?

| marcous a răspuns:

Aerele conditionate nu prea sunt facute sa dea caldura. Mie mi s-a prajit unu dupa ce l-am lasat o noapte intreaga pornit.

| aqswdefrgthyjukilo a răspuns:

Depinde si unde ai pus aerul conditionat si cat de mare e garsoniera. Eu am apartament cu 2 camere micut, si imi ajunge sa am caldura in dormitor si sufragerie, si aerul face fata.