| PsyhoChild a întrebat:

Voi cat aveti de plata la consumul de energie electrica pe luna?

17 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De ce ar trebui sa-ti spun?

suntserios
| suntserios a răspuns:

Pana in 110lei

| doctorandus a răspuns:

Amice, anul ăsta am consumat 1787 kWh în 211 zile. Deci am un consum mediu de circa 353 W.

| NoTurbinaNoGood a răspuns:

Facturile vin la 2-3 luni (nu stiu exact), si se ridica si pe la 500 de lei. Inainte de sarbatori ne-au facut tampitii o factura de 1300 de lei fara justificare, a trebuit sa facem contestatie. De obicei ne incadram in 300 de lei. Cele cu 500 au fost pe perioada folosirii unui boiler pentru apa calda.

| NoTurbinaNoGood a răspuns (pentru NoTurbinaNoGood):

A... Iar in locatia nr 2, vin facturi de 15-30 de lei, uneori pe minus... Merge un frigider de nebun, becuri ocazional, cate un radiator, plus garajul (compresor, sudura, becuri, bormasina, flex, etc).
In lunile in care folosesc toate alea, se ridica pe la 36 de lei. Nu inteleg cum naiba laughing
Nu cred ca merg chiar atat de rar acolo, iar frigiderul ala merge...

| Simpatic a răspuns:

150 de lei in medie, nu e mult nici putin!

| SilentRain a răspuns:

300-700 lei

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Te plimbi cu locomotiva prin casa? Cam 150 eu de regula...

| SilentRain a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu, imi place sa tin degetele in priza o ora, doua... asa îmi aranjezi eu parul de pe picioare

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Funny. Serios acum, ce consumatori ai? Sa nu te fure vreun vecin... daca e bloc mai vechi, stii ca sunt duze comune si e posibil sa un meserias sa se fi mufat in instalatia ta, nu? big grin

| SilentRain a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Nu știu nici eu de ce naiba vine asa mult, am un bolier, un bec, o mașină de spălat, TV-ul
Stau la casa thinking

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Ce boiler? S-ar putea ala sa fie buba.

| SilentRain a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Un boiler pentru apa calda, o saracie

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

Stiu ce e ala boiler, intrebam ce model/putere ca sa imi fac idee cam cit ar putea consuma. Nu ai gaz in zona ca sa poti instala o centrala?

| SilentRain a răspuns (pentru GabiDumitrescu):

Il am de câtva ani buni, nu ma pricep sa îți spun ce model sau cati litri are
Este, dar bani nu am imi pun gaz

| GabiDumitrescu a răspuns (pentru SilentRain):

E asa de departe teava? Ar trebui cu vreo 3000 RON sa rezolvi trasul gazului si crede-ma ca se amortizeaza in maxim 2-3 ani, mai ales la cit zici ca dai pe curent acum cu boilerul.

| gemeni6226 a răspuns:

120 lei.