| Indiyana_Ziziana_1993 a întrebat:

Cine a modificat recent acoperisul casei la tara si imi poate spune si mie ce acte sunt necesare si cat costa toate actele?
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| CasaSiDesign a răspuns:

Daca ii schimbati doar invelitoarea si nu ii modificati forma si structura, in mediul rural nu aveti nevoie de nici un act. Trece in categoria de reparatii si intretinere a cladirii. Schimbati invelitoarea pentru ca s-a deteriorat si ploua. Insa daca de exemplu din pod vreti sa faceti mansarda si schimbati si forma si structura acoperisului va trebuie o autorizatie de extindere-modernizare locuinta. Maxim 2000 de lei proiectul cu tot cu avize si taxe.

2 răspunsuri:
| Raluca_Ilisei_1980 a răspuns:

Bunicii mei au modificat in vara acoperisul de la casa insa nu au avut nevoie de acte intrucat locuiesc intr-un sat de munte din moldova
pentru acte sugerez sa va interesati la Primarie