| CojoceaBeatriceCristina a întrebat:

Bună! Cu ce pot șterge gresia pentru a nu mai rămâne urme pe aceasta după ștergere? Am încercat cu amoniac, oțet, detergent de vase și alte soluții pentru gresie și tot rămân urme

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

De la ce crezi ca pot fi urmele? Poate ca a disparut luciul de pe ea. Nu o poti sterge decat sa o inlocuiesti. Nu spui de care este.

| Violleta2022 a răspuns:

Poate carpa/motul cu care stergi pe jos nu se poate scurge foarte bine, fiindca aceea lasa urme, din cauza ca lasa multa apa si se usuca cu dare.

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Cu Mr Proper se spala gresia sau cu domestos

| dullcat a răspuns:

Buna.Daca este un model de gresie lucioasa atunci aceasta trebuie lustruita ulterior, altfel raman urme, indiferent de solutie.

| antonioger a răspuns:

Gresia se spala mai intai apoi se usuca si astfel nu raman urme. Nu aplici doar o stergere uscata, solutia indicata este orice solutie speciala pentru gresie. Acuma depinde si modelul de gresie, lucioasa sau mata, cu asperitati sau nu.