| anonim_4396 a întrebat:

Cum poti scapa de puricii din casa? Cum poti scapa de puricii din casa pe care i-ai luat de la animale? Va rog ajutati-ma, dau funda.

5 răspunsuri:
| Popescu_Eugen_1964 a răspuns:

Gasesti la farm veterinara o solutie, era 10 lei ceva vreme in urma. Iti spune cat s-o diluezi cu apa, pui in pompa de aia de spalat geamuri si pulverizezi toate textilele din casa, covoare, tapiteriile mobilei etc. Nu mai stiu cate ore se lasa dar te invata farmacistul. Dupa aia speli tot sa nu ramana otrava pe lucruri. Eu altfel nu am putut scapa, e metoda sigura.

| MihaelaDart a răspuns:

In primul rand impreuna cu mama ta trebuie sa faceti o curatenie generala, dupa cum imi dau seama stati la casa cu curte la sat, scoateti afara asternuturi, covoare, perdele, ce se poate le spalati la masina de spalat si restul casei maturati, dati cu mopul cu solutiile de curatat si apoi urmati pasii din urmatoarele remedii din articolul pe care ti l-am gasit http://www.desprecopii.com/......e-stii.htm

| Ralukafay a răspuns (pentru MihaelaDart):

Am facut asta de o mie de ori si de mai mult de o mie de ori.

| leonard05 a răspuns:

Salut dai cu solutia super k iller 25 ec.dai 10mililitri de solutie la un litru de apa. dupa ce dai sa nu stea nimeni doua ore in casa