| MarinGabrielaLaura1 a întrebat:

Bună dacă trimiți un produs prin firma posta România la un destinatar îți aduc și bani după ce ai vândut produsul

5 răspunsuri:
| dullcat a răspuns:

Buna.Da.Poti stabili plata in sistem ramburs, si atunci clientul plateste cand ridica coletul, iar posta iti trimite banii.

| anonimg a răspuns:

Trebuie să stabilești dinainte cu clientul ca el să plătească și transportul + prețul produsului.

| Lioana a răspuns:

Daca trimiți coletul cu ramburs, da. Posta Romana nu iti aduce banii la usa cum fac curierii. Trebuie sa mergi tu la Oficiul Postal de care aparții ca sa-i ridici. Mai exista posibilitatea sa alegi sa-ti vireze banii in cont daca le dai un numar de cont bancar. Dar e posibil ca banca sa-ti ia comision pentru asta. Depinde la ce banca ai cont.

Răspuns utilizator avertizat
| newaccountbye a răspuns:

După ce destinatarul primește și plătește rambursul coletului, posta romană iti va da suma respectiva.