| Victor_Cristian_2000 a întrebat:

Salut,

Dacă a mai trecut cineva prin o situația următoare sau dacă are vreo sugestie.
Am cumpărat după aliexpress un produs. Mi-a ajuns la posta, îl văd și pe pagina de tracking de la posta, doar ca nu mi-a mai ajuns niciodată acasa la cutia posta acea hârtie sa ma duc sa-l ridic. Surprinzător este faptul ca apare pe pagina de la posta ca fiind ridicat. Am fost la posta, iar doamna de la ghișeu mi-a spus ca produsul, respectivul awb, a fost ridicat de o alta persona ca cică acel awb asa a venit pe numele altei persoane iar eu am produsul plătit și nu mai pot intra in posesia lui. Are cineva vreo idee cum ar trebui sa procedez pentru a-mi lua produsul? Am awb-ul și dovada plății.
Va multumesc!

Răspuns Câştigător
| mihai69 a răspuns:

Faci ticket la AliExpress să îți recuperezi banii, dacă nu s-a depășit termenul în care puteai face asta.
Altfel, faci plângere la Poliție pentru furt.

| Victor_Cristian_2000 explică (pentru mihai69):

Am deschis o disputa pe ali, sa mi dea banii. Nu cred ca e ok nici la politie, pentru ca a venit el saracul awb pe numele altei persoane. Problema e de la ei ca au generat prost awb urile.

| mihai69 a răspuns (pentru Victor_Cristian_2000):

Ba e ok și la Poliție, pentru că respectivul care a ridicat pachetul și-a însușit de fapt un bun fără drept. Chiar dacă era destinatarul pachetului, știa foarte bine că nu era ceva comandat și plătit de el, nu?

3 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Iei legatura cu Ali Express, relatii cu clientii.