| octav005 a întrebat:

Buna dimineața. Ce marca de mașini de spălat este mai fiabila, cu o durata de viata mai lunga?

Între Samsung, gorenje, hotpoint si Lg

11 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Eu am Arctic de mai bine de 12 ani. Fara probleme.

| sierra1 a răspuns:

Toate-s p=acolo, dacă ai bafă, te ține - oricare - și 10 ani

| GabiDumitrescu a răspuns:

Miele... Astealalte sunt cam la noroc si cum le folosesti. Eu unul am un Beko de vreo 14 ani, no problem. Nici o problema, nici o reparatie.

| anonimg a răspuns:

Am un westood de vreo 10 ani și doar o dată am reparat-o acum 1 an cu 250 lei. Electricianul i-a dat cuva jos, a luat-o la service și a schimbat o piesă de pe ea.
Sigur o să se mai strice cândva; dar asta nu știu când.
Mai așteaptă răspunsuri și de la alții.
Intră pe eMAG și vezi comentariile clienților de la fiecare marcă.

| octav005 explică (pentru anonimg):

Pai aceasta firma westood nici nu exista la ora actuala la media galaxy

| anonimg a răspuns (pentru octav005):

Da, ai dreptate că nu mai există.
Trebuie să ți cont de două lucruri:
-să nu ți mașina în baie (și nici afară dacă stai la casă), pentru că la umiditate se va strica;
-sa nu uiți să îi scoți șuruburile din spate mai înainte de prima utilizare (cere vânzătorului să îți arate cum să faci, pentru că este simplu; dar și vital pentru mașina de spălat).
Eu nu aș merge pe un produs românesc, deoarece toate produsele românești ruginesc, deoarece au o tablă slab calitativă; extrem de slabă.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Orice aparat se defecteaz la 1-2 saptamani dupa ce iese din garantie.laughing

| Digikey a răspuns:

Nu exista reguli.Producatorul poate schimba in orice moment un furnizor si lotul respectiv sa fie cu probleme.
Cumpara garantie extinsa si 4-5 ani stai fara griji.
Tot de frica asta am luat o masina Candy de vreo 1500 de lei si a inceput sa piarda apa dupa 2 ani fix dupa ce a iesit din garantie.
Piesa a costat putin dar ca sa ajungi la ea trebuia sa demontezi jumatate de masina.

| Sekim a răspuns:

Eu am o masina de spalat Samsung de 6 ani si merge perfect, arata exact ca in prima zi si functioneaza ca in prima zi.

Răspuns utilizator avertizat